SEO(Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Nedir?

SEO İngilizce kelimeler olan Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir Türkçesi arama motoru optimizasyonu demektir, sizlere daha anlaşılır bir şekilde ifade etmem gerekirse web sitelerin arama motorlarında ilk sayfaya çıkarılma işlemine seo denmektedir.

Toplamda kazanmış olduğum 8 adet Google Ads(Adwords) sertifikalarım şunlar;

1- Dijital Atölye Sertifikasyonu
2- Google Ads Temel Düzey Sertifikasyonu
3- Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
4- Yeni Başlayanlar İçin Google Analitiks Sertifikasyonu
5- İleri Düzey Google Analitiks Sertifikasyonu
6- Google Analytics Individual Qualification Sertifikası
7- Youtube Öğelerden Para Kazanma Sertifikası
8- Google ADS Mobil Site Sertifikası

Sertifikalarımı buradan görebilirsiniz.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Arama motorlarında web siteleri ilk sayfaya çıkaran kişilere seo uzmanı denilmektedir, seo uzmanlarının web site sahiplerine vermiş olduğu desteğe de seo danışmanlığı denilmektedir.

SEO danışmanlığı olarak verdiğimiz hizmetlerimiz şunlardır;

– WordPress alt yapısıyla kurulmuş olan web sitelerine site içi seo işlemleri uygulamak.
– Kalitesiz backlinkleri temizlemek.
– Manuel spam işlemlerini kaldırmak.
– Performanslı web site tasarımı.

Site İçi SEO Optimizasyon İşlemleri

Bir web sitenin arama motorlarında ilk sayfaya çıkabilmesi için ilk sırada yapılması gereken seçenek site içi seo işlemleridir yani bir dükkan açtığınızda nasıl o dükkanın temiz olması ve satışların fazla yapılabilmesi için hangi malın nereye konması gerekiyorsa aynı işlemlerin web site ayarlarında da yapılması gerekir bu yüzden bir web site kurulurken ne iş yapılacaksa web site ayarları da ona göre yapılır.

Not: SEO danışmalığı hizmetini sadece wordpress alt yapısıyla kurulmuş olan web sitelerine vermekteyiz.

Kalitesiz Backlinklerin Temizliği

Bir web sitenin bir başka web siteden link almasına backlink denir daha açık bir şekilde ifade etmem gerekirse bir web sitesinden link almak demek o web sitenin size referans olması demektir. Bir web sitenin arama motorlarında ilk sayfaya çıkabilmesi için ikinci sırada yapılması gereken seçenek backlink alımıdır ancak backlink alımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kurulmuş olan web sitenin kendi konusuyla alakalı web sitelerinden link alımı yapılması gerektiğidir mesela teknoloji konusunda bir web sitesi açılmışsa link alımı ya teknoloji konulu web sitelerinden ya da teknoloji kategorisi bulunan büyük web sitelerinden yapılmalıdır ancak çoğu web site sahibi arama motorlarında bir an önce ilk sayfaya çıkmak için çok kısa zamanda çok sayıda backlink alımı yapmaktadır tabi bu durumda ister istemez birtakım kalitesiz backlinkler de alınmış olabiliyor işte biz web sitelerinin almış olduğu kalitesiz backlinkleri tespit edip temizliyoruz. Günümüzde kaliteli backlinkleri olan web siteleri arama motorlarında daha hızlı yükselmektedir.

Manuel Spam Kaldırma

Web sitelerinde yapılan birtakım yanlış işlemler mauel spamlara sebep olabilmektedir mesela aynı ip(internete girilirken her bilgisayarda bulunan 12 haneli numara olan bir adrestir) numarasından defalarca yorum yapılması, paralı link satılması, paralı tanıtım yazısı yayınlanması, link değişimleri, web sitelerin spam sitelerden almış oldukları backlinkler vs. şeklinde sayabiliriz. Google bu saydıklarımı size search console servisinde uyarı olarak bildirir yani size mesela şu linkleri web sitenizden kaldırın veya reddedin der, web sitenizde aynı ipden çok sayıda yorum yapılmış gözüküyor der kısaca bu şekilde uyarılar verir eğer bu uyarılar düzeltilmezse Google manuel spam bulduğu web sitelerini cezalandırmaya başlar bu durumda manuel spam uyarısı veren web siteleri itibar kaybetmeye ve arama motorlarında sıralama kaybetmeye başlarlar işte biz bu şekilde Google’dan manuel spam uyarısı almış web sitelerine kurtarma işlemlerini uyguluyoruz.

Web Tasarımı

Bir web sitesi yaptırmak istiyorsanız size wordpress tabanlı, site içi seo eklentileri kurulu ve ayarları yapılmış, hızlı çalışan performanslı blog, e-ticaret vb. her türlü tarzda web siteleri kuruyoruz.

Profesyonel Blogger, SEO ve SEM Uzmanı
                   Özer Irmak

Do NOT follow this link or you will be banned from the site! HEMEN ARA
error: İçerik korunuyor !!