SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

Bir web sitesinin internetteki görünürlüğünü arttırmak ve arama motorlarında en üst sıralara çıkarmak için şahısların veya kurumsal firmaların yapmış oldukları seo çalışmalarına seo danışmanlığı denir.

Bir web sitesinin internette bulunabilir olması seo açısından çok önemlidir bu sayede sitenize trafik çekebilir, satışalarınızı arttırabilir ve markalaşabilirsiniz. Web sitenizin arama motorlarında yükselebilmesi için eğer seo tekniklerini biliyorsanız kendiniz uygulayabilir bilmiyorsanız seo danışmanlığı hizmeti sunan bir firmayla beraber çalışabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal firmaların yapmış olduğu seo çalışmalarına kurumsal seo danışmanlığı denir. SEO hizmeti konusunda hizmet veren kurumsal firmalar bünyelerinde çalıştırdıkları uzman kişilerle seo konusunda web site sahiplerinin ihtiyaçlarına göre en doğru seo tekniklerini uygulamaktadırlar şahsen kendim de 2007 yılından beri web tasarım(wordpress ve joomla), seo, Google ads ve satış ortaklığı konusundaki tecrübelerime dayanarak kendi danışmanlık firmamla web site sahiplerine seo hizmeti vermekteyim.

SEO Danışmanlığı Yapan Doğru Firmaları Bulabilmek

SEO danışmanlığı yapan doğru firmaları bulabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir öncelikle seo işiyle uğraşan bir firmanın web sitesi olmalı o web sitesinde yaptığı tüm çalışmaları yani site içi ve site dışı seo işlerinden bahsetmeli, web sitesinde bir telefonu olmalı, iletişim sayfası olmalı, ulaşılabilir olmalı sadece kendi sitesindeki yorumlara değil sosyal medya ve forum sitelerindeki yorumlarına da bakılmalı, referansları incelenmeli, seo işleriyle ne kadar zamandır uğraştığı ile ilgili web sitesinde bilgileri olmalı ayrıca doğal seo teknikleri olarak bilinen white hat seo(beyaz şapka seo) tekniklerini mi yoksa hacklink gibi black hat seo(siyah şapka seo) tekniklerini mi uyguluyor mutlaka araştırmalısınız zirâ black hat seo teknikleri uygulanan siteler arama motorlarında mutlaka spam cezası yemektedirler.

Web siteniz için doğru işler yapan bir firmaya ihtiyacınız varsa seo işleri konusunda size profesyonel olarak yardımcı olmaya hazırım.

SEO Danışmanlığı Hizmeti İşleri Nelerdir?

SEO danışmanlığı hizmeti işleri site içi ve site dışı seo işlemleri olarak ikiye ayrılır. Bir web sitesinde site içi seo işlemleri olarak sitede varsa problemlerini gidermek, makaleler ekleyip düzenlemek, link yapılarını düzenlemek, hız optimizasyonu işlemlerini yapmak, robots.txt dosyasını düzenlemek, sitemap dediğimiz site haritasını düzenlemek şeklinde sayabiliriz site dışı düzenlemeleri olarak da backlink almak, arama motorlarına, sosyal medya sitelerine, forum ve diğer sitelere reklam vermek gibi işleri sayabiliriz.

SEO Danışmanlığı İşleri Nasıl Yapılmalı?

SEO danışmanlığı işleri dürüst ve white hat seo(beyaz şapka seo) teknikleri olarak bilinen arama motorları algoritmalarına göre en doğru seo teknikleri uygulanmalı.

SEO hizmeti işlerini 3 aşamada yaparım;

1- Analiz

Bir web sitesine seo işlemlerini yapmadan önce o sitenin site içi ve site dışı analizlerini yaparım.

Site İçi Analizlerim

– Site içi hata tespitleri
– Makalelerin seo uyumluluk kontrolleri
– Site içi link yapısı kontrolleri
– İç linkleme kontrolleri
– Web site düzeni kotrolleri
– Robots.txt dosya kontrolü
– Site haritası kontrolü

Site Dışı Analizlerim

– Web sitenin Google analytics ve Google search console servislerine kaydının yapılıpğ yapılmadığının analizi
– Rakip web site analizi
– Kaliteli backlinklere sahip olup olmadığının kontrolü
– Web sitenin konusuna göre backlink alınabilecek sitelerin analizi

2- SEO İşlemleri

Analiz kısmında sizlere bahsetmiş olduğum seo işlemlerini yapmaya başlarım.

3- Raporlama

Bir ay boyunca yapmış olduğum site içi ve site dışı tüm seo işlemlerinin raporunu sunarım.

SEO Danışmanlığı Ücretleri

SEO danışmanlığı ücretleri bir web sitenin seo ihtiyaçlarına göre belirlendiğinden dolayı daha çok teklif olarak ücretler hesaplanır ancak fiyatlar istenirse yapılacak iş miktarlarına göre paketler şeklinde de sunulabilir.

SEO Danışmanlığı Sitenize Ne Sağlar?

SEO danışmanlığı sitenize arama motorlarında yükselme performasnı sağlar ancak sitenizin arama motorlarında yükselebilmesi için site içi ve site dışı seo işlemleri doğru bir şekilde yapılmış olması gerekir işte ben de bu noktada sitenizi inceleyerek eksikliklerini belirliyor sonra yapılması gereken tüm işlemleri yaparak web sitenizin arama motorlarına en uygun hâle getiriyorum tâbiki bir web sitenin arama motorlarında devamlı yükselebilmesi için yapılan seo çalışmaları devamlı takip edilmeli bir problemle karşılaşıldığında da acilen müdahale edilip gerekli düzeltmeler yapılmalı bunun için düzenli olarak her ay seo hizmeti almak gerekir.

SEO Danışmanlığı Hizmetinde Ne Zaman Sonuç Alınır?

SEO danışmanlığı hizmetinde sonuçlar bir web sitesinde kullanılan anahtar kelimelerin rekabet durumuna göre değişir yani rekabet durumu düşük anahtar kelimelerde arama motorlarında ilk sayfaya çıkmak yüksek rekabetli anahtar kelimelere göre daha kolaydır o yüzden seo hizmeti alınırken hiçbir şekilde işte sizin web siteniz şu kadar zamanda arama motorlarında ilk sayfaya çıkar denilemez sadece web sitelerinde yapılan çalışmalara göre bir tahmin yürütülebilir o kadar.

SEO hizmet sektöründe dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de hiç kimse size arama motorlarında web sitenizi birinci sayfaya veya birinci sıraya çıkma garantisi veremez neden diye soracak olursanız çünkü arama motorları algoritmalarını devamlı geliştirmektedirler bundan yıllar önce geçerli olan bazı seo teknikleri günümüzde geçerliliğini yitirmiş olabiliyor seo danışmanlığı işinde başarılı olabilmek için devamlı olarak arama motorlarının algoritmaları takip edilmeli ve yapılacak olan seo işlemleri de arama motorlarının algortimalarına uygun olarak yapılmalı.

 

Pin It on Pinterest

Call Now Button