Google ADS Danışmanlığı

Google arama motorunda reklam veren uzman kişilere google ads uzmanı denilmektedir, google ads uzmanlarının web site sahiplerine vermiş olduğu desteğe de google ads danışmanlığı denilmektedir.

Bu makalede sizlere google ads nedir, google ads reklam türleri neler gibi konular hakkında biraz bilgiler vereceğim bu sayede google ads danışmanlığının ne olduğunu daha iyi anlamış olacaksınız.

İşte google ads danışmanlığı konuları şunlardır;

Google ADS danışmanlığı(Google ADS) konusunda verdiğimiz hizmetler şunlardır;

– Google ADS Arama Ağı
– Google ADS Görüntülü Reklam Ağı
– Google ADS Videolu Reklam Ağı
– Google ADS Gmail Reklam Ağı
– Google ADS Mobil Reklam Ağı
– Google ADS Evrensel Uygulama Reklam Ağı
– Google ADS Merchant Center(Alışveriş siteleri için)

Google ads bir dijital reklamcılık türüdür ve google arama motorunun reklam servisinin ismidir. Google ads günümüzde Dünya’nın en büyük dijital reklam verme ağıdır bu ağ sayesinde çeşitli firmalar ürünlerini internette geniş kesimlere sunarak para kazanma olanakları bulmaktadır.

Toplamda kazanmış olduğum 20 Google Ads(Adwords) sertifikalarım şunlar;

1- Google Dijital Atölye Sertifikası
2- Dijital Satış Sertifikası
3- Google Ads Temel Düzey Sertifikası
4- Google Ads Arama Ağı Sertifikası
5- Google Ads Görüntülü Reklam Ağı Sertifikası
6- Google Ads Mobil Reklamcılık Sertifikası
7- Google Ads Video Reklamcılığı Sertifikası
8- Alışveriş Reklamları Sertifikası
9- Google Ads Ölçüm Sertifikası
10- Yeni Başlayanlar İçin Google Analitiks Sertifikası
11- İleri Düzey Google Analitiks Sertifikası
12- Google Analytics Individual Qualification Sertifikası
13- Mobil Site Sertifikası
14- Campaign Manager Sertifikası
15- Creative Sertifikası
16- Display & Video 360 Sertifikası
17- Search Ads 360 Sertifikası
18- Youtube Kanal Büyütme Sertifikası
19- Youtube Öğelerden Para Kazanma Sertifikası
20- Youtube İçerik Sahipliği Sertifikası

Sertifikalarımı buradan görebilirsiniz.

Google ads dijital reklam ağı türleri şunlardır;

Google ADS arama reklamları Google arama motorunda üstte 4 adet ve altta 3 adet olmak üzere toplam 7 adet olan sadece metin yani yazı şeklinde olan reklam türüdür. Google ADS arama ağı belirlenen anahtar kelimelere göre reklam verme türüdür.

Google ADS görüntülü reklam ağı, banner resimlerin görüntülü reklam olarak kullanıldığı bir reklam türüdür. Google ADS görüntülü reklam ağında 2 milyonu aşkın site ile Dünyadaki tüm internetin kullanıcılarının %90’na ulaşılabilir.

Google ADS videolu reklam ağı youtube ve gmail eposta adreslerinde animasyon veya film formatında videoların gösterilmesiyle gerçekleşen bir reklam türüdür.

Google’n epostası olan gmailde resim veya videolu formatlarda gösterilen bir reklam türüdür. Gmailde gösterilen reklamlar, gmail epostasını kullanan kullanıcıların Google hesabıyla arama motorunda yapmış olduklara aramalara, tıklamış oldukları ilgili reklamlara göre yine aynı kullanıcılara epostalarında gösterilen reklamlardır ancak gmaili kullanan kullanıclarda gmail reklamlarının görünebilmesi için kullanıcıların Google hesabında bulunan reklam kişiselleştirme alanının açık olması gerekir eğer kapalı olursa Google hem o kişinin kendi eposta adresinde hem de gmaili kullanan diğer kullanıcıların eposta adreslerinde hiçbir şekilde göstermez.

Günümüzde sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar kullanılmamakta cep telefonu ve tabletler de kullanılmaktadır ülkemizde mobil cihazların yaygınlaşmasıyla mobil internet kullanıcı sayısı da artmaktadır hâl böyle olunca mobil internetin önemi de artmaya başlamaktadır. Web sitelerin en büyük trafik kaynaklarını mobil kullanıcılar oluşturmaktadır. Google ADS mobil reklamlar ağında metin, görüntülü veya videolu formatlarda reklam verilebilmektedir.

Google ADS evrensel uygulama reklam ağı, mobil uygulamalarınızın metin, görsel ve videolu formatlarda Google Play, Google Arama, Google Görüntülü, Youtube, Gmail reklam ağlarında ve mobil sitelerde gösterilir.

Google ADS Merchant Center hesabı açılarak alışveriş sitelerinde ürün satışları, ürün iadeleri, ziyaretçilerin tıkladığı ürünler vs. takip edilebilir. Alışveriş sitelerinin reklamları metin, görüntülü ve videolu formatlarda olabilir.

Google ads dijital reklam ağı son derece ayrıntıları çok geniş olan bir ağdır ve bu ağdan para kazanabilmek için gerçekten ayarları nasıl yapmanız gerektiğini mesela kurallara uygun reklam vermeyi bilmek, etkileyici başlıklar ve açıklamalar yazabilmek, anahtar kelime maliyet analizlerini doğru yapabilmek, bütçenizi hangi reklam türüne göre nasıl ayarlayabileceğinizi bilmek gibi daha pekçok konuyu çok iyi bilmek gerekir ancak bu konuları çok iyi bilmiyorsanız o zaman google ads dijital reklam ağından para kazanabilmek için benim gibi google ads sertifikalı bir uzmandan danışmanlık alabilirsiniz.

Pin It on Pinterest

Call Now Button