Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 YoluBu makalede sizlere bloğunuza trafik çekmenin 30 yolu anlatılmıştır siz de artık bu makale sayesinde bloğunuza trafik çekebileceksiniz.

Günümüzde web sitelerin önemi tartışılamaz ancak bir web sitesinden iş yapabilmek için mutlaka yoğun bir ziyaretçi trafiği olmalıdır tabi bu ziyaretçiler web siteleri açılır açılmaz hemen gelmemektedir web sitelerinize ziyaretçi çekebilmek için yapılması gerekenleri sizlere bloğunuza trafik çekmenin 30 yolu isimli bu makalede anlatıyorum.

Web sitelerine trafik çekmenin binlerce yolu bulunmaktadır bu makalede sizlere işinize en çok yarayacak 30 adet trafik yolunu anlatıyorum. Web sitelerinize trafik çekmenin yollarını öğrendikçe hem ziyaretçi sayılarınız artacak hem de sitelerinizde daha çok satışlar yapabileceksiniz.

Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu Hakkında Bilgiler

Bloğunuza trafik çekmenin yolları şunlardır;

Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu Zengin İçerikler Sunun

1) Güzel İçerikler Yazın: Bloğunuza mutlaka çok güzel içerikler yazın. Özellikle çok araştırmacı olup herkesin yazmadığı yazılar yazın.

2) Kullanıcı Listeleri Oluşturun: Bloğunuza üye kazandırmak için bloğunuza üye sistemi koyun. Böylece sizin bloğunuzla ilgilenen ziyaretçilerinize yeni eklediğiniz makaleleri eposta adreslerine göndererek bloğunuzun devamlı ziyaretçisi olmasını sağlayabilirsiniz.

3) Makalelerinizi Kontrol Edin: Makalelerinizi yazdıktan sonra imla hataları ve cümle düşüklükleri var mı bir bakın varsa mutlaka bu hataları düzeltin.

4) Eğlenceli Olun: Bloğunuza yazılar yazarken biraz eğlence katın yani makalelerinizi biraz da konuşma tarzında yazın.

5) Anketler Ekleyin: Bloğunuza çeşitli anketler ekleyip ziyaretçilerinizin ne istediklerini daha iyi anlayabilirsiniz.

6) Heyecan Verici Yazı Başlıkları Oluşturun: Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek için çarpıcı başlıklar kullanın.

7) Yazma Gücünüzü Arttırın: Yazılarınızı güçlendirmek için makalelerinizde İngilizce sınıfında öğrenilen açıklayıcı zarflar ve sıfatlar kullanın.

8) Cesur Olun: Sadece büyük kaynaklarınızı değil en iyi kaynaklarınızı kullanın. Manşetlerinizde en güzel sözlerinizi kullanın.

9) Büyük Kitlelere Seslenin: Milyonlarca insanı ilgilendiren konularda uzana bildiğiniz kadar uygun bir şekilde yazılar yazın.

10) Basit Tutun: Okuyucularınıza anlatmak istediklerinizi okuyucularınızın anlayabileceği basit bir dille anlatın.

Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu Güzel Tasarımlar Yapın

11) Güzel Tasarım: Bloğunuzu güzel bir şekilde tasarlayın. Bloğunuzun tasarımının güzel olması trafiğinizi de etkiler.

12) Yazılarınızda Resimler Kullanın: Yüksek kaliteli resimler her zaman insanların ilgisini çeker. Siz de makalelerinize resimler ekleyerek ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilir ve bloğunuzun trafiğini arttırabilirsiniz.

13) Kenar Çubuğunuzu Düzenleyin: Bloğunuzun kenar çubuğunu mutlaka profesyonelce düzenleyin. Profesyonelce düzenlenmeyen blogların trafiği de daha az olur.

14) Yazılarınızın Altbilgilerini Optimize Edin: Her makalenizin altına abonelik seçenekleri ve sosyal paylaşım ikonlarını koyarak yazılarınızın her yere paylaşılmasını sağlayın.

15) Güzel Fontlar Seçin: Yazılarınızda güzel fontlar kullanarak okuyucularınızın makalelerinizi okumasını kolaylaştırın. Güzel ve okunabilir fontlar bloğunuzun trafiğini de arttırır.

16) Sayfalarınız Hızlı Yüklensin: Tüm internet kullanıcıları yavaş yüklenen sayfalardan nefret eder. Bu yüzden hızlı yüklenen sayfalar yaparsanız bloğunuzun trafiğinin artışına da katkı sağlamış olursunuz.

17) Alıntı Mesajlar Kullanın: Kimi zaman bir makalede tüm konuları yayınlamanız zor olabilir. Bu durumda makalenizde anlattığınız konuyla ilgili başka yerlerden alıntı yaparak ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

18) Reklamlarınızın Sayısını Azaltın: Birçok internet kullanıcısı çoğu reklamlarla dolu blogları okumak istemez. Bu yüzden bloğunuzdaki reklamları azaltarak hem bloğunuzun hızını arttırabilir hem de okuyucularınızın ilgisini daha fazla arttırabilirsiniz.

19) Bloğunuzu Arama Motorları için Optimize edin: Bloğunuzun seo ayarlarını (başlıklarını, açıklamalarını, anahtar kelimelerini, resimlerin alt tagını vs.) iyi ayarlayın. Bloğunuzu W3C standardına uyumlu hale getirmeye çalışın.

20) Makalelerinizi Birbirine Bağlayın: Yeni makalelerinizi eski makalelerinize bağlayarak eski makalelerinize hayat verebilir ve ziyaretçilerinizin tüm makalelere kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu Ziyaretçilerinizle İletişimde Olun

21) Blog Ziyaretçileri: Yeni ziyaretçilerinizin karşısında işinizde kim olduğunuzu gösteriniz. Bu yöntem bloğunuza ziyaretçi çekmek için harika bir yoldur.

22) Yorum ve Epostalarınızı Cevaplayın: Ziyaretçilerinizin yorumlarını ve epostalarını cavaplamaya zaman ayırın. Ziyaretçilerinizle devamlı etkileşimde olun.

23) Bağ Kurun: Ziyaretçilerinizle aranızda bağ kurun. Ziyaretçilerinizle bağ kurmanın anahtarı onlarla tweetler, linkler vb. aracılığıyla ilgilenmektir.

24) Pozitif ve Samimi Olun: İnsanlara karşı ifadelerinizde her zaman pozitif ve samimi olun. Bu şekilde ziyaretçilerinizin size karşı bir güven oluşturabilirsiniz.

25) Kişilik Paylaşın: Makalelerinizi konuşma tarzında sunarak ziyaretçilerinize ilham verin.

26) Diğer Blog Yorumları: Bazen insanlar bloğunuzun dışında size ulaşmak ve sizi bu dünyada işaretlemek isterler.

27) Güvenirliliğe Odaklanın: İnsanlara karşı her zaman dürüst olun. Dürüstlüğünüzü işinizde gösteriniz. Unutmayın ki ziyaretçilerinizin her zaman dürüst insanlardan haberi olur.

28) Sosyal Medyada Konuşmalara Katılın: İsminizi sosyal medyada tam olarak kullanın. Sosyal olun. Sosyal medyada insanların konuşmalarına katılın ve yeni insanlarla tanışın.

29) Diğerlerine Odaklanın: İnsanların ilgisini çekmek için önce kendinizi başkalarının yerine koyun.

30) Gerçek Adınızı Kullanın: Bloğunuzu markalaştırmak için acele etmeyin. Marka, insanların faaliyetleri ne olursa olsun sitenize akın etmesidir.

Bu makalede sizlere bloğunuza trafik çekmenin 30 yolunu anlattık. Siz de bundan böyle bloğunuza yüksek sayıda trafik çekebileceksiniz.

Pin It on Pinterest

Call Now Button